Poradnik, jak malować drewno

Niezbędne narzędzia:
Wałek malarski do emalii szer. 10 lub 15 mm z rączką
Pędzel mały - włosie mieszane
Pędzel duży - włosie mieszane
Papier ścierny- gramatura 100-150
Uchwyt do papieru ściernego
Szpachelka
Kuweta malarska
Folia malarska
Taśma malarska
Szmatka
Mieszadło
 • Zabezpieczenie przed malowaniem

  Przed przystąpieniem do malowania futryny wskazane jest dokładne zabezpieczenie ściany i podłogi przed zabrudzeniem. Do tego celu można użyć taśmy oraz folii malarskiej. Taśma powinna być przyklejona na suchą powierzchnię i odklejona najlepiej bezpośrednio po malowaniu. Zabezpiecza to przed oderwaniem taśmy razem ze świeżą warstwą farby.

   

 • Przygotowanie do malowania

  Przed malowaniem drewno należy delikatnie przeszlifować (1) drobnoziarnistym papierem ściernym a następnie dokładnie odpylić (2) przy użyciu pędzla lub szczotki. Powierzchnie wcześniej malowane: Należy ocenić przyczepność starej farby do podłoża, mało spójne elementy zeskrobać, ubytki uzupełnić szpachlówką do drewna. Przeszlifować futrynę papierem ściernym w celu wyrównania oraz zmatowienia powierzchni, a następnie dokładnie odpylić.

 • Przygotowanie produktu

  Do gruntowania należy użyć produktu Jedynka Pokost Lniany, rozcieńczonego w proporcji 1:1 Rozcieńczalnikiem niskoaromatycznym do wyrobów ftalowych i alkidowych marki Jedynka, i dokładnie wymieszać.

 •  Gruntowanie powierzchni

  Pokost należy aplikować wcierając go w drewno przy pomocy pędzla.

 • Przygotowanie powierzchni

  Po około 24 godzinach od gruntowania, w celu wygładzenia, powierzchnię futryny należy delikatnie przeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym. Następnie dokładnie odpylić za pomocą pędzla lub szczotki.

 • Przygotowanie produktu

  Do pomalowania powierzchni należy użyć emalii Jedynka Do Drewna i Metalu. Bezpośrednio przed malowaniem produkt należy dokładnie wymieszać, a następnie przelać do kuwety malarskiej.

 • Malowanie

  Futrynę zaleca się malować przy użyciu małego wałka malarskiego do emalii (szer. 10-15 cm) lub pędzla. Po ok. 24 godzinach od nałożenia pierwszej warstwy emalii Jedynka do Drewna i Metalu, powierzchnię należy przeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym  i dokładnie odpylić. Następnie powtórzyć czynność malowania .

 • Mycie narzędzi

  Po zakończonych pracach malarskich narzędzia należy dokładnie umyć używając do tego celu Rozcieńczalnika niskoaromatycznego do wyrobów ftalowych i alkidowych marki Jedynka.

 • pl
  zapisano.
  został usunięty z listy.
  dodano to twojej listy zakupów.
  has been removed from your shopping list.
  You have to choose a size.
  You have to choose a amount.
  You have to choose a color